MZDP - Molitvena zveza za duhovne poklice

Pri molitveni skupini za duhovne poklice molimo za: družine, nove duhovne poklice, svetost in stanovitnost že poklicanih, medsebojno ljubezen, spoštovanje, modrost…

To je skupina, ki je nastala zaradi vse manjšega števila duhovnikov. To bolečino in stisko smo v Zagorju doživeli in občutili, ko je v tako veliki župniji župnik ostal brez kaplana. Nekaj let nazaj so bili v župniji tudi po trije kaplani.

Nekaj ljudi v župniji se je odločilo, da se odzovejo župnikovi pobudi in vabilu. Postali so člani molitvene zveze za duhovne poklice ter tako z molitvijo in delom podprli župnika.

Jezus nam je naročil: "Žetev je obilna, delavcev pa malo. Prosite torej Gospoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev!" (Mt 9,37-38).

To je poslanstvo vsakega kristjana , da moli za nove duhovniške in redovniške poklice in njihovo stanovitnost in ne samo nekaj ljudi v tako veliki župniji.

Nekdo je rekel: »Če bi toliko molili za duhovnike kot jih opravljamo… bi bili že vsi svetniki (tu na zemlji).«

Molivci se zbiramo k molitvi za Bogu posvečene:

- ob petkih po sveti maši,

- vsak drugi ponedeljek v mesecu na podružnici, kjer je pol ure pred sveto mašo izpostavljeno Najsvetejše,

- ko je v župnij Najsvetejše izpostavljeno v celonočno in celodnevno češčenje (sobota po sveti maši)

K molitvi za duhovne poklice in vsem ostalim pobudam, je povabljen vsak, ki mu ni vseeno, kako bo z nami in našimi potomci glede duhovne oskrbe.

Več o tem kaj je MZDP, si poglejte na internetni strani Centra za duhovne poklice (CDP)

Kratka zgodovina:

• Ta pobuda je zaživela v Mariborski škofiji.
  • V Zagorju nam jo je prvič predstavila s. Štefka Klemen, uršulinka med 11.10. in 12.10. 2014, ko je sestra vodila duhovno obnovo za župnijo. K molitvi za duhovnike se je pridružilo 39 molivcev.
  • Po približno devetih mesecih so našli animatorja. Tako so stekle priprave in 25.8.2015  je bilo vsem članom molitvene zveze poslano osebno vabilo z obvestili.
  • 5.9. 2015 je bilo župnijsko romanje na Ptujsko Goro, kjer je bil molitveni dan za duhovne poklice.
  • Nato je 14.9.2015, na praznik Povišanja Svetega Križa, na podružnici Rove potekala molitev za duhovne poklice pred izpostavljenim Najsvetejšim. (16.30 češčenje, 17.00  sveta maša)
  • 26.9.2015 je bila med nami s. Štefka Klemen. Poleg duhovne priprave za birmance je imela tudi srečanje za molivce.
  • 9.10.2015 je bilo v župnišču  Zagorje prvo srečanje molitvene skupine za duhovne poklice.
  • Vsak molivec prejema glasilo molivcev »Nova rast«, ki izhaja petkrat letno.