Sveta Neža

Cerkev z nadmorsko višino 500 m je od Zagorja oddaljena 5 km. Cerkev je dolga 15 m, široka 4 m in visoka 5,30 m. Zvonik je visok približno 16 m in ima vhod od zunaj. Cerkev ima tri zidane oltarje: sv. Neža, sv. Jožef in sv. Florjan.

Podružnica v zapisih župnijske kronike

Kronika prvič omeni podružnico v letu 1963, in sicer v zvezi s prošnjimi procesijami. V Bukovju je bila procesija drugi dan in je potekala od križa na Orleku.

Leta 1969 je bila cerkev prepleskana od znotraj. Restavratorska dela je pri tem opravil g. Mole. Največ zaslug za obnovo te podružnice je imel cerkveni ključar Kmetič.

Leto kasneje je bila na cerkvi narejena nova fasada.

V letu 1971 je bila podružnica zopet deležna obnove. Pozlačena sta bila glavni oltar in prižnica. Prepleskan je bil še zvonik in takrat je bila podružnica popolnoma prenovljena. V istem letu kronika omenja, da so šli otroci v velikem številu v Bukovje k sv. Neži na dan sv. Neže.

V januarju 1974 je škof Lenič v Bukovju posvetil nov bronasti zvon, katerega zvonjenje se je slišalo vse do Zagorja.