Devetdnevnica pred božičem

Od 16.12. dalje poteka v župniji božična devetdnevnica.

Pevke in otroci se zberejo pred mašo 15 minut v prvih klopeh in potem pri maši sodelujejo z lepim petjem.

Po maši je procesija po cerkvi za kipom Marije romarice, ki v teh dnevih išče prenočišča po domovih. Marijo nese prvi v sprevodu predstavnik družine, ki je Marijo prenočevala pri sebi doma. Za njim gredo družinski člani in otroci z lučkami.

Pri Marijinem oltarju zmolimo desetko rožnega venca, nato se temna cerkev razsvetli in zapojemo "Zdaj razsvetljena je noč".

Vsak udeleženi otrok in veroukar dobi ovčko za svoje jaslice - če devetdnevnico redno obiskuje, si lahko priskrbi čredo za svoje domače jaslice.

Vsak veroukar naj bi bil vsaj štirikrat pri devetdnevnici; trikrat med tednom in enkrat čez vikend.

Vsi prav lepo povabljeni.