Ministranti župnije Zagorje ob Savi

Ob skrbi za lepoto cerkve v župniji ni zanemarjena duhovna rast Cerkve. Poleg rednega verouka, skavtov, pevcev, opravljajo svoje delo tudi ministrantje. Zagorski ministrantje smo vedno pripravljeni pomagati. Med seboj se dobro razumemo, čeprav so med nami velike starostne razlike. Najmlajši štejejo sedem let, starejši ministrantje pa so nekateri že v službi. Ponavadi starejši ministrantje popazimo na mlajše, da lepo opravijo svoje delo v cerkvi. Med nami so nekateri tudi dobri bralci prošenj, zahval in beril. Ker je ministrantska strežba pri maši pomembno opravilo, se ministrantje dve soboti mesečno ( 1. in 3. sobota)  zberemo in vadimo. Te vaje potekajo skozi celo šolsko leto. Ko se zaprejo šolska vrata, se pričnejo počitnice tudi za ministrante - vendar počitnic od svete maše nimamo!

Kot vidite, je naše zagorsko življenje pestro. Če vas pot popelje mimo Zagorja, si lahko ogledate cerkev sv. Petra in Pavla. Če pa se udeležite svete maše, boste videli tudi zagorske ministrante, kako pomagajo gospodu župniku.

Za dežurstva med tednom smo se dogovorili takole:

- ob ponedljkih: Jaka KOGOVŠEK

- ob torkih: Marko GUNA (kadar lahko)

- ob sredah: Janez POGRAJC in Andraž HRIBAR, Tomaž in Anej PUŠNIK

- ob četrtekih: Anže PRAŠNIKAR, Amadej ŠAFNER

- ob petkih: Nejc in Matic VRHUNC, Cene KOGOVŠEK, Tilen VOZELJ

Med vikendi pa smo se dogovorili, da bomo ministrirali takole:

- sobota zvečer: Nejc in Matic VRHUNC, Anže PRAŠNIKAR, Tilen in Žan VOZELJ

- nedelja ob 9h: Janez POGRAJC, Andraž HRIBAR, David BUKOVŠEK, seniorji (Jaka ČOP/Jan VIDLAK), Amadej ŠAFNER

- nedelja ob 18h/19h: Jaka in Cene KOGOVŠEK, Tomaž in Anej PUŠNIK, seniorji (Primož  OCEPEK)